baner_MTM_28_03_2017

Orliki na podium

Opublikowano 07 lipca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Brązowe medale wywalczyła reprezentacja żagańskich orlików w zawodach o Puchar Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, rozegranych w Bytomiu Odrzańskim.

Reprezentacja Podkolegium Żagań w swojej grupie nie miała sobie równych, gromadząc  komplet zwycięstw. Pokonała kolejno drużyny:  Podokręgu Świebodzin 1:0 , Podokręgu Strzelecko – Drezdeneckiego 2:1 oraz z Podokręgu Krosno Odrzańskie 8:0 uzyskując awans  do półfinału z pierwszego miejsca. W półfinałowym meczu młodzi żaganianie ulegli gorzowianom 0:2. W spotkaniu o brązowe medale orliki Podokręgu Żagań wygrali z piłkarzami z Podokręgu Strzelecko – Drezdeneckiego aż 5:0. Najlepszym snajperem rozgrywek był żaganianin, Damian Rosa (4 gole), który za swoje strzeleckie umiejętności dostał puchar.

– Zdobyte 16 bramek w turnieju napawa dużym optymizmem. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale puchar za zajęcie 3 miejsca oraz piłki ufundowane przez patrona turnieju  – firmę Jako – mówi Michał Błoński, trener żaganian.