twoj_dom_baner_1000x200_2017

Bez kategorii

Pancerniacy z medalami!

Opublikowano 30 czerwca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Srebrne medale wywalczyli w I Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych piłkarze żagańskiej Czarnej Dywizji.

O tytuł nieoficjalnego mistrza Wojska Polskiego walczyło siedem reprezentacji. Piłkarze 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (w jej składzie znaleźli się byli i obecni zawodnicy naszych klubów z Żagania, Żar, Świętoszowa czy Jędrzychowic) w fazie grupowej zremisowali 0:0 z 16 Dywizją Zmechanizowaną oraz pokonali  Siły Powietrzne, 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa i zarazem awansu do dalszych gier zdobył Wojciech Glanc.  W półfinale Czarna Dywizja pokonała Marynarkę Wojenną 3:0 (gole: dwa W. Glanc i Marcin Łojko).

W finale nasi pancerniacy zmierzyli się z 16. Dywizją Zmechanizowaną. Na żagańskiej Arenie, w czwartek, 22 czerwca dwukrotnie doprowadzali do remisu. Pierwszego gola podopieczni Jakuba Wołyńskiego stracili już w 8. minucie. Jedenaście minut później wyrównał Hubert Mikołajczyk. I choć rywale znowu objęli prowadzenie 2:1, żagańscy pancerniacy nie dali za wygraną i tuż przed końcem pierwszej połowy  ponownie zdołali doprowadzić do wyrównania.  W drugiej połowie żadna z drużyn nie trafiła do siatki i o wszystkim zadecydowały rzuty karne. Lepiej je egzekwowali żołnierze 16 Dywizji.

Po finale, medale dwóm najlepszym drużynom wręczył dowódca Czarnej Dywizji, gen. bryg. Stanisław Czosnek.

– Zagraliśmy cztery mecze w ciągu trzech dni – mówi kapitan drużyny Czarnej Dywizji, Dariusz Piechowiak. – Zmęczenie dało się nam we znaki w finale, stąd zabrakło troszkę sił, aby powalczyć o zwycięstwo w regulaminowym czasie gry. Cóż, karne to loteria i nam się w niej po prostu nie poszczęściło. Nie załamujemy rąk, drugie miejsce i srebrne medale to też ogromny sukces. Srebrną drużynę reprezentowali: Paweł Kuleszka, Łukasz Żeliszewski, Kamil Ganczarek, Janusz Szkarapat, Jacek Bochnia, Dariusz Piechowiak, Hubert Mikołajczyk, Dawid Górski, Wojciech Dziedzic, Rafał Samborski, Łukasz Tyrawski, Radosław Rakociński, Michał Krukowski, Łukasz Przątka, Marcin Łojko, Wojciech Glanc, Krystian Szkulski i  Łukasz Przeździęk. Trenerem reprezentacji 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej był Jakub Wołyński, a jego asystentami: Sebastian Tylutki i Grzegorz Tychowski.