REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Burmistrzowie dbają o młodzież

Opublikowano 23 czerwca 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Tylko do godz. 22.00 można pograć w koszykówkę albo poćwiczyć mięśnie na siłowni pod chmurką na żarskiej Syrenie. Na bramie wisi informacja o zakazie wstępu.

Na bramie wjazdowej wisi tabliczka informująca o zakazie wstępu po godz. 22.00. Dlaczego?

– Stało się tak, ponieważ mieliśmy sygnały, że w godzinach nocnych młodzież przychodzi na obiekt i zachowuje się nieciekawie – mówi Patryk Faliński, zastępca burmistrza. – Sam mieszkam niedaleko i słyszałem, choć nie mnie oceniać, czy młodzi ludzie piją tam alkohol czy też robią coś innego. Po drugiej stronie Syreny, niedaleko, mieszka wiceburmistrz Napiórkowski i razem będziemy pilnować, aby nikt tam nie wchodził.

Ale Olaf Napiórkowski nie pali się do pilnowania.

– Godziny, w których zabronione jest przebywanie na Syrenie, zostały wprowadzone z uwagi na ciszę nocną, czyli od 22.00 do 6.00 rano – wyjaśnia wiceburmistrz Napiórkowski. – Można za to korzystać z części ogólnodostępnej, gdzie stoi wiata na ognisko. Sam nie będę nikogo wypraszał, bo w okresie wakacyjnym będzie tam ochrona, a poza tym jest osoba, która tam mieszka na stałe.

Wiceburmistrz Napiórkowski twierdzi, że nie ma potrzeby przebywania nocą na boiskach, bo jest ciemno. Na pytanie, dlaczego wcześniej nie było takich ograniczeń, odpowiada: – Bo wcześniej tam nic nie było, więc nikt tam nie przychodził.

Napisz komentarz »