REKLAMA
twoj_dom_baner_1000x200_2017

Kultura, Oświata

Dostali kasę na wakacje

Opublikowano 23 czerwca 2017, autor: Norbert Królik

Łącznie 145 tys. zł trafi do fundacji i stowarzyszeń, które organizują wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży z Żar. Najwięcej od miasta dostały stowarzyszenie „Żaranin” i PCK – po 29 tys. zł.

Organizacje mogły się starać o dofinansowanie z budżetu Urzędu Miasta i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

„Żaranin” pieniądze wyda głównie na kino plenerowe – 20 tys. zł. W wakacje będzie 5 seansów na świeżym powietrzu. Cztery odbędą się pod Ratuszem, a jeden – na parkingu pod stadionem Promień. Wstęp na filmy będzie darmowy. Koszt jednego wieczoru z kinem pod chmurką to około 4 tys. zł. Pierwszy seans zaplanowano na 8 lipca. Wyświetlany będzie film „Robinson Cruzoe”. Początek o godz. 19.

„Żaranin” organizuje również warsztaty rzemiosła dla dzieci i młodzieży. Wartość dotacji z miasta to 9 tys. zł.

– Zajęcia będą odbywały się w sierpniu w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Gabrieli Zapolskiej. Już teraz można się na nie zapisywać – mówi Łukasz Matyjasek ze stowarzyszenia „Żaranin”.

 

Będą strzelać

Dofinansowanie – 6 tys. zł – otrzymał również projekt Ligi Obrony Kraju zatytułowany „Wakacje na strzelnicy”.

– Przez cały lipiec w dni robocze czekamy na dzieci i młodzież na żarskiej strzelnicy przy ul. Czerwonego Krzyża. Strzelać będzie można między godziną 10 a 13 – mówi Mariusz Dul z żarskiego LOK.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 427

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

Dostali kasę na wakacje

 

Napisz komentarz »