REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

W Żarach gorzej niż na Śląsku

Opublikowano 23 czerwca 2017, autor: Norbert Królik

W Żarach przemysł produkuje więcej zanieczyszczeń niż w Zabrzu, Bytomiu czy Wałbrzychu. Główny Urząd Statystyczny zalicza nasze miasto do najbardziej zagrożonych przez przemysł w Polsce.

Coraz gorzej

Na liście Głównego Urzędu Statystycznego, zamieszczonej w opracowaniu Ochrona Środowiska 2016, znalazły się najbardziej zagrożone miasta w Polsce pod względem zanieczyszczeń powietrza z zakładów przemysłowych. Z danych GUS wynika, że w roku 2015 do żarskiego powietrza z kominów przemysłowych trafiło prawie 350 tys. ton zanieczyszczeń gazowych takich jak dwutlenek siarki, tlenek azotu czy dwutlenek węgla. To więcej o prawie 60 tys. ton niż w 2014 roku. Wtedy do żarskiego powietrza trafiły 293 tys. ton zanieczyszczeń z kominów przemysłowych. Do tego zakłady emitują ponad 200 ton pyłu.

Sugerują, że problemu nie ma

W ciągu roku Żary wyprzedziły pod względem ilości zanieczyszczeń takie śląskie miasta jak Zabrze czy Bytom. Im udało się zredukować ilość zanieczyszczeń, u nas ich przybyło.

Tymczasem Urząd Miasta w Żarach bombarduje mieszkańców informacjami, które mogą sugerować, że problemu zanieczyszczeń powietrza w Żarach nie ma.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 306

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

komentarze »
  1. Lol 1 lipca 2017 16:50 - Odpowiedź

    Jak to się ma do plakatów UM, że powietrze w Żarach jest czyste?

  2. jedrekmast 1 lipca 2017 23:03 - Odpowiedź

    Czyli ludzie dalej pala w piecach ?

Napisz komentarz »