REKLAMA

Sport

Najszybszy w Polsce

Opublikowano 23 czerwca 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

Marcin Jung, młody sportowiec ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Żar, rewelacją finałów Czwartków Lekkoatletycznych, które rozegrano w Łodzi.

13-letni sprinter wynikiem 7.44 pobił rekord ogólnopolskich „Czwartków”. – Nie ukrywam, że bardzo chciałem wygrać te zawody, a jeszcze bardziej zależało mi na ustanowieniu nowego rekordu. W eliminacjach pobiegłem 7.54 i czułem, że to nie koniec. Byłem świetnie przygotowany i w półfinale pobiłem nieoficjalny rekord Polski – mówi Jung.W finale z nieco gorszym czasem Marcin wywalczył złoto.

Zachwycony startem i rezultatem Junga był sam Marian Woronin, legenda polskiego sprintu i organizator lekkoatletycznych czwartków. – Marcina wypychałem na różne zawody – mówi Aleksander Stachów, nauczyciel wychowania fizycznego w SP-1. – W czwartej klasie udało się mi go namówić na start w lokalnych czwartkach lekkoatletycznych i tam na dzień dobry pobił rekord. Chwilę później rozpoczął treningi w Agrosie pod pilnym okiem Darka Wisza. Zrobił ogromny progres. To talent czystej wody. Wróciliśmy z Łodzi, a za chwilę jedziemy do Łowicza na międzynarodowe „Czwartki”. To koniec naszej wspólnej przygody, bo Marcin od przyszłego roku będzie się uczyć w SP-5, tam będzie chodził do klasy sportowej. Jedynka traci największy talent sportowy, ale zyska Marcin –  kończy Stachów.

Napisz komentarz »