REKLAMA
twoj_dom_baner_1000x200_2017

Ludzie, wydarzenia

Muszę być wśród ludzi

Opublikowano 23 czerwca 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Tak o sobie mówi Jolanta Dankiewicz (50 l.), była pielęgniarka. Ostatnie 17 lat pracowała w żarskim Starostwie Powiatowym. Teraz zasiądzie w fotelu prezesa Szpitala na Wyspie.

„Regionalna”: Czy nie żal opuszczać znane mury starostwa?

J. Dankiewicz: Bardzo lubiłam pracę w urzędzie, bo to była praca z ludźmi, a taką cenię najbardziej. Do starostwa trafiłam w 2000 roku i przepracowałam tutaj 17 lat. Miło będę wspominać współpracę z każdym. Przez te lata z nikim nigdy się nie pokłóciłam. Miałam okazję współpracować z bardzo różnymi ludźmi, kilkoma starostami. Praca z każdym z nich była merytoryczna i pełna wyzwań, bo przecież od początku zajmowałam się restrukturyzacją szpitali zarówno w Lubsku, jak i w Żarach.

Czy wybór pani bez konkursu na prezesa był zaskoczeniem?

Cieszę się, że mi zaufano i wzięto pod uwagę moje działania na rzecz szpitala. Nie boję się, że sobie nie poradzę merytorycznie. Przez 6 lat pełniłam obowiązki dyrektora publicznego szpitala w trakcie tworzenia spółki prawa handlowego, czyli obecnego Szpitala na Wyspie. Reprezentowałam wówczas szpital w wielu sprawach sądowych, ugodach z wierzycielami, umowach z NFZ, pozyskiwaniu środków finansowych na restrukturyzację. To wszystko nie było takie łatwe, ale wierzyłam, że szpital, jako spółka, ma szansę uzyskać znaczącą pozycję na rynku. Myślę, że przez te wszystkie lata dałam się poznać jako specjalista w dziedzinie ochrony zdrowia.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 470

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »