REKLAMA

Sport

Ubliżali sędziemu

Opublikowano 23 czerwca 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

Tydzień temu rozstrzygnęły się losy awansu z żarskiej B-klasy. Zespołem, który w przyszłym sezonie będzie występował w A-klasie został Piast Lubanice, a wielkim przegranym ŁKS Łęknica. To jednak nie koniec…

Przypomnijmy, że w przedostatniej kolejce sezonu B-klasy, lider rozgrywek, Piast Lubanice grał na wyjeździe z Nysą Trzebiel. W drugim spotkaniu ŁKS, który miał dwa punkty straty do Piasta, grał w Łęknicy ze Spartą Grabik. Oba spotkania były rozgrywane w tym samym dniu i o tej samej godzinie – 11 czerwca, 17.00. Były to ostatnie mecze tych drużyn w sezonie, bo w ostatniej kolejce zarówno Piast, jak i ŁKS pauzowali.

W pewnym momencie Piast przegrywał z Nysą 0:1, a ŁKS wygrywał 1:0 ze Spartą. Te wyniki premiowały drużynę z Łęknicy. Później jednak losy awansu się odwróciły. W 72. min Krzysztof Warchoł z Piasta doprowadził do wyrównania i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. W Łęknicy jeszcze przed przerwą wyrównał Grzegorz Andruszkiewicz. Na 2:1 dla ŁKS-u bramkę strzelił w 41. min Oskar Regulatny. Do szatni piłkarze z Łęknicy schodzili z przekonaniem, że są w A-klasie. Mecz jednak trwa 90. minut o czym wyraźnie zapomnieli gracze ŁKS-u.

W drugiej odsłonie na boisku rządziła już tylko jedna drużyna, była to Sparta. W 55. min wyrównał G. Andruszkiewicz. W 65. min na 3:2 dla gości z Grabika podwyższył Przemysław Kościesza. W tym momencie puściły nerwy zawodnikom z Łęknicy, którzy nie mogli się pogodzić, że awans się oddala. Już do końca meczu piłkarze ŁKS-u głównie zajmowali się obrażaniem sędziego i jego rodziny. Tym arbitrem był Paweł Horożaniecki, jeden z najlepszych sędziów w regionie. Tuż przed zakończeniem spotkania piłkarze ŁKS-u ujrzeli dwie czerwone kartki i wylecieli z boiska. Do szatni udali się Wojciech Kowalczyk i Marek Chojnacki. Warto odnotować, że już w doliczonym czasie gry Robert Jurec strzelił czwartego gola dla Sparty. To jednak nie koniec. Zawodnikami ŁKS-u, którzy zostali wyrzuceni z boiska zajęła się Komisja Dyscypliny żarskiego podokręgu. M. Chojnacki został zawieszony na rok. W. Kowalczyk nie zagra przez najbliższe 10 spotkań. Obaj otrzymali również karę finansową – 100 zł.

Napisz komentarz »