REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Dopadli złodzieja bez serca

Opublikowano 23 czerwca 2017, autor: Justyna Bareła

Skradziony rowerek niepełnosprawnej Oli Zdrojewskiej z Iłowej znalazł się po naszym artykule. – Nie spodziewałam się, że aż tak dużo osób zaproponuje nam pomoc – mówi Krystyna Zdrojewska, mama dziewczynki.

Przypomnijmy, trójkołowy rowerek zniknął z podwórka Zdrojewskich w ubiegłym tygodniu.

– Nawet by mi do głowy nie przyszło, że ktoś może ukraść rower niepełnosprawnemu dziecku – przyznaje K. Zdrojewska.

  Ludzie pomogli

 Po nagłośnieniu kradzieży rowerka w „Regionalnej” i internecie, okazało się, że złodziej również mieszka w Iłowej.

– 16 czerwca tego roku dzielnicowy z Iłowej, mł. asp. Przemysław Nagi, dzięki bardzo dobrej współpracy z mieszkańcami miasta, uzyskał informację, która pozwoliła na ustalenie osoby podejrzewanej o kradzież sprzętu rehabilitacyjnego – przyznaje podinsp. Sylwia Woroniec, oficer prasowy KPP w Żaganiu. Jeszcze tego samego dnia dzielnicowy, wspólnie z innym policjantem, odzyskali rower. Był schowany w piwnicy.

Za kradzież mieszkańcowi Iłowej grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

– Rower już miał zdjętą osłonę na łańcuch, koła były uszykowane do odkręcenia, rama jest  podniszczona, ale rower jeździ. Co się da, już naprawiliśmy. Ola jest przeszczęśliwa – przyznaje pani Krystyna. I dodaje: – W imieniu córki chciałabym podziękować policjantom, mieszkańcom za pomoc, czytelnikom „Regionalnej”, bo miałam głosy wsparcia nawet z Lipnej, dziękuję osobom, które chciały Oli podobny rowerek oddać. Dziękuję tym, którzy chcieli zorganizować zbiórkę pieniążków na nowy rower. Nie spodziewałam się, że znajdzie się aż tyle życzliwych osób.  

Napisz komentarz »