REKLAMA
baner-jas

Sport

Beskid wraca do gry

Opublikowano 23 czerwca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Z zupełnie nowym składem i wiarą w sukces reaktywowany został w Bożnowie zespół piłkarski.

Beskid wycofał się z rozgrywek klasy A na początku tego sezonu. Teraz wraca na piłkarską mapę, a to dzięki inicjatywie grupy miłośników futbolu z Żagania i Bożnowa.

Nowym prezesem klubu został Marcin Szymański, wiceprezesami: Tomasz Nowak i Robert Jaszewski, sekretarzem –  Tomasz Tatara. Zarząd uzupełnił Krzysztof Szłuka, który jest również trenerem zespołu.

 – Boisko Beskidu zmodernizowane za 200 tys. zł z unijnych środków, stało od wielu miesięcy ugorem, a my szukaliśmy miejsca, gdzie moglibyśmy pograć w piłkę – mówi T. Nowak. – Do tej pory wielu z nas grało w różnych klubach klasy B. Wójt gminy ucieszył się, że są ludzie, którym się chce. Na nowy sezon, który rusza w sierpniu br. , mamy obiecaną dotację w wysokości 7.000 zł, a także wsparcie kilku sponsorów. W nadchodzących rozgrywkach chcemy, aby zespół się zgrał.

Mimo, że drużyna jest amatorska, trenuje prawie codziennie.Ma już za sobą towarzyski turniej w Wichowie. Tam Beskid uległ gospodarzom 0:2 i zremisował 3:3 z KP Tomaszowo. Zwycięzcą turnieju zostali piłkarze miejscowego Piasta,  którzy w finale pokonali Iskrę Małomice 4:1.

Napisz komentarz »