REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Uratowali Szakiego

Opublikowano 23 czerwca 2017, autor: Norbert Królik

7-miesięczny husky wślizgnął się między ścianę a betonowy płot. Zaklinował się i nie mógł wyjść.

Szaki wyszedł na spacer z 11-letnim Bartkiem Mosakowskim j jego mamą Mirosławą. Było około godziny 21 w środę (14.06.). Pies spuszczony ze smyczy zaczął biegać po terenie byłego TOR-u przy ul. Słowackiego w Żarach. Szczeniaka zainteresowało przejście pomiędzy jednym z pustostanów a betonowym płotem. – Myślałam, że jak tam wbiegł, to wybiegnie drugą stroną. Ale przejście się zwężało i Szaki w nim utknął – opowiada M. Mosakowska.

– Próbowałem go wyciągnąć, ale on coraz bardziej się wciskał między płot a ścianę i coraz mocniej się klinował – opowiada Bartek.

– Nie wiedziałam, co zrobić, zupełnie straciłam głowę. Pies zaczął szczekać i wyć. Dopiero po chwili syn powiedział, żeby zadzwonić po strażaków – mówi mama chłopca. To okazało się strzałem w dziesiątkę. Strażacy nie zlekceważyli wezwania. – Pojawili się po 5 minutach. Nie mogli jednak wejść na teren prywatnej firmy, dlatego wezwano policję. Dopiero za ich zgodą rozebrali część płotu i wydostali przestraszonego Szakiego. Wyglądało to groźnie, ale strażacy spisali się na medal – chwali M. Mosakowska.

– Bardzo dziękuję strażakom za to, że uratowali mojego przyjaciela – mówi szczęśliwy Bartek.

Napisz komentarz »