Kobyliśnki odchodzi!

Opublikowano 23 czerwca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Nasze drużyny grające w klasie okręgowej zakończyły sezon. Najwyżej w tabeli uplasował się żarski Promień, ale nie wywalczył upragnionego awansu.

W ostatnim spotkaniu ligowym Promień pokonał w Ołoboku Błękitnych, 2:0. Gole dla gości zdobyli: Aleksander Jelski w 44. minucie oraz Łukasz Żółtański, w 75. minucie.  Spotkanie mogło się inaczej skończyć, gdyby nie to, że  zaraz po stracie drugiego gola Błękitni wykorzystali rzut karny. Po tym zwycięstwie żaranie skończyli sezon na 4. miejscu. Dwa oczka niżej uplasowali się Czarni Żagań, którzy pokonali Odrę Nietków 2:1, po golach Krzysztofa Adamczyka (45. min, pierwsza bramka tego zawodnika w lidze!) oraz Sebastiana Bogiela (71. min). Zwycięstwem ligę zakończyli również piłkarze Unii Żary Kunice, którzy na własnym boisku pokonali 2:0 GKS Siedlisko (gole: Jacek Rybak w 13. min, Marek Sitarek w 80. min) i ostatecznie zajęli 11. miejsce.  Z naszych drużyn przegrali tylko zawodnicy Piasta Iłowa. W Ochli podopieczni Bogusława Kobylińskiego nie dali rady miejscowej Zorzy, przegrywając 0:1.  Iłowianie zajęli 9. miejsce. Nie pomógł im za bardzo nowy nabytek Piasta, Brazylijczyk Igor Maximo Barros Machado. 21-latek zagrał kilka ostatnich spotkań, ale ani razu nie trafił do siatki. – Wzięliśmy go z Ruszowa, gdzie jest baza brazylijskich graczy, szukających szczęścia w Polsce. To utalentowany, dobrze wyszkolony technicznie zawodnik, który potrzebuje jeszcze czasu, aby wkomponować się w zespół – mówi Bogusław Kobyliński, trener Piasta. Nie wiadomo, czy Brazylijczyk zostanie z Piastem na kolejny sezon. Pewne jest to, że piłkarzy nie będzie już prowadził Kobyliński. – Mam inne plany, kończę, przynajmniej na razie przygodę z Piastem – mówi doświadczony szkoleniowiec.