REKLAMA

Wasze sprawy

Zaręczyny na kolei

Opublikowano 23 czerwca 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Tomasz Walczak 29 l.) z Żagania wybrał dworzec kolejowy w Żarach, aby zaręczyć się z wybranką swojego serca. Zrobił to na peronie podczas pikniku kolejowego.

Na pierwszy peron dworca kolejowego w Żarach po godz. 13.00 wjechał zabytkowy parowóz, ciągnący dwa wagony. Z lokomotywy wysiadł młody człowiek z kwiatami i kleknął na kolana przed dziewczyną. Joanna Kwolek (25 l.) czekała na peronie. Była wzruszona.

– Znamy się od 12 lat – mówi pan Tomasz, pracownik huty Saint Gobain w Żarach. – Byliśmy sąsiadami i widywaliśmy się na ulicy, ale pewnego dnia podszedłem do Joasi i zaproponowałem wspólną pizzę. Tak to się zaczęło.

 Miejsce i czas zaręczyn nie zostały wybrane przypadkowo, bowiem Tomek należy do Stowarzyszenia Miłośników Kolei Ok1. Fotografuje pociągi, interesuje się historią kolei i tylko czekał na taką okazję, aby oświadczyć się swojej ukochanej. Kiedy młodzi planują ślub?

– Jak uzbieramy trochę pieniędzy, a tak poza tym to po drugim dziecku – odpowiadają zgodnie z uśmiechem Asia i Tomek, którzy są już rodzicami 5-miesięcznego Alexandra.

Napisz komentarz »