REKLAMA
baner-jas

Ludzie, wydarzenia

Pokazali, co potrafią

Opublikowano 23 czerwca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Kilkudziesięciu strażaków – ochotników walczyło o puchary i nagrody w Zawodach Sportowo-Pożarniczych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu żagańskiego.

Na stadionie w Szprotawie dorośli konkurowali w ćwiczeniach bojowych, sztafecie pożarniczej (7 x 50 m) z przeszkodami i musztrze, a dzieci i młodzież – w rozwinięciu bojowym, biegu sztafetowym na 400 m z przeszkodami i musztrze.

Wśród mężczyzn najlepsi okazali się ochotnicy z OSP Wichów. Drugie miejsce przypadło OSP Dzietrzychowice, a trzecie – OSP Siecieborzyce. Najlepszą kobiecą drużyną okazała się reprezentacja OSP Siecieborzyce.

W Młodzieżowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych wśród chłopców brylowali ochotnicy z Długiego. Na podium stanęli jeszcze młodzi strażacy z Dzikowic i Gozdnicy. Wśród dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się ochotniczki z Dzikowic. Drugie miejsce przypadło najmłodszym strażakom z Długiego, a trzecie – z Brzeźnicy.

Organizatorem była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu oraz oddział powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Napisz komentarz »