REKLAMA
baner-jas

Aktualności, Wasze sprawy

Patryku, gdzie jesteś?

Opublikowano 16 czerwca 2017, autor: Justyna Bareła

Zaginął Patryk Kurek (25 l.), syn Lilianny Kurek, prezeski Żagańskiego Stowarzyszenia Amazonek. – Proszę o kontakt wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje o moim synu – apeluje pani Lilianna.

Patryk wyszedł w niedzielę, 4.06. Miał jasne spodnie moro i ortalionową czarną kurtkę.

– Około godz. 19:00 napisał mi SMS-a, że za wszystko przeprasza, że mnie kocha i że jedzie do pracy w Holandii. Mieliśmy kłótnię, ale wiedziałam, że się odezwieę. Jak dłużej nie było z nim kontaktu, zadzwoniłam pod numer, z którego wysłał mi wiadomość. Rozmawiałam z mężczyzną, który przyznał, że zabrał go z Zielonej Góry na stopa, wysadził w Słubicach – mówi L. Kurek. I dodaje: – Ale dalej ślad się urywa.

Chciał pracować, planował studia

Pani Lilianna przyznaje, że Patryk jest uzależniony od środków psychoaktywnych.

– Jest bardzo inteligenty, kontaktowy, zna języki obce. Potrafi sobie poradzić, ale duży wpływ na niego ma środowisko, do którego trafił. Przerwał studia, wyjechał do pracy w Anglii. Został tam mocno pobity, ściągaliśmy go na leczenie do Polski. Doszedł do siebie, wyjechał znowu. W maju wrócił, miał wrócić na studia – tłumaczy L. Kurek.- Zgodnie z tym, jak nakazują terapeuci, odsunęliśmy go od siebie, wymeldowaliśmy go z mieszkania w Żaganiu, żeby sam musiał wykaraskać się z kłopotów. Gdy przebywał w Żaganiu, dzwoniły do mnie pracownice OPS, że znaleźli go 26 maja pobitego gdzieś na schodach. Wiem, że nocował albo na Gryżycach, albo na bulwarze. Gdy ktoś zaprosił go do domu na nocleg, to przy okazji okradł go z telefonu, pieniędzy. Zabraliśmy go, ale był w domu tylko do 4 czerwca – tłumaczy L. Kurek.

Patryk ma 186 cm wzrostu, ciemne oczy, jest szczupłej budowy ciała. Ma ciemne włosy, z tyłu głowy dredy.  

– Ktokolwiek wie, gdzie może przebywać Patryk, proszę o kontakt z policją albo ze mną pod numerem 501 121 538. Odbieram telefony nawet w nocy – apeluje L. Kurek.

Napisz komentarz »