REKLAMA
baner-jas

Ludzie, wydarzenia

Złodzieju, oddaj rowerek Oli!

Opublikowano 16 czerwca 2017, autor: Justyna Bareła

Ola ma 11 lat. Płacze. Nie może zrozumieć, jak ktoś mógł ukraść jej rowerek. Miał trzy koła, srebrny dzwoneczek z przodu i czerwony koszyczek na bagażniku. Trzeba nie mieć serca, żeby okraść niepełnosprawne dziecko.

Złodziej zakradł się na podwórko Zdrojewskich przy ul. Drzymały w Iłowej w nocy z wtorku na środę (13/14.06.)

– Nie obudziłam się. Syn mówił mi, że słyszał jakieś hałasy, ale myślał, że to koty – mówi Krystyna Zdrojewska, mama Oli. I tłumaczy: – Rower stał przykryty pod drewnianą wiatą. Z ulicy nie było go widać. Nie chowaliśmy go wiosną i latem do garażu, żeby Ola była w stanie sama go wyjąć, gdy tylko będzie chciała pojeździć.

 

Jak to nie ma?

Rano nikt nie zauważył, że brakuje rowerka Oli.

– Jak zwykle poszłam do pracy. Koło godz. 9:00, zadzwoniła do mnie mama i powiedziała, że nie ma roweru, a Ola chciała pojeździć. Nie przyszło mi nawet do głowy, że taki rower można ukraść. Tak się zdenerwowałam, że łzy napłynęły mi do oczu – przyznaje pani Krystyna.

Rower jest bardzo charakterystyczny. Ma trzy koła, bo to specjalny rower dla niepełnosprawnych dzieci. Ola dostała go w ubiegłym roku od Polskiego Czerwonego Krzyża.

– On jest jedyny taki na całą Iłowę. Biało-czerwony, ze srebrnym dzwoneczkiem z przodu i czerwonym koszyczkiem na bagażniku. Ola go po prostu uwielbiała. Jeździła na nim, kiedy tylko mogła. Dodatkowo, dwa razy w tygodniu miała na nim zajęcia z rehabilitacji, której tak bardzo potrzebuje – tłumaczy K. Zdrojewska. I dodaje: – Przykro to przyznać, ale ktoś musiał wiedzieć, że taki mamy. Zostały za to rowery synów, chociaż pewnie są więcej warte. Złodziej był na tyle „łaskawy”, że zostawił Oli kask.

 

Widziałeś? Pomóż!

Kradzież rowerka pani Krystyna zgłosiła policji w środę, 14.06. Rodzina dziewczynki apeluje o pomoc.

– Gdyby ktoś widział ten rower, niech powiadomi policjantów z komisariatu w Iłowej lub zadzwoni bezpośrednio do mnie pod nr 783 197 937 – prosi K. Zdrojewska. – Nie wiem, jak to zrobię, ale obiecałam córce, że jak będzie trzeba, to jej taki rower kupię.

Napisz komentarz »