REKLAMA
twoj_dom_baner_1000x200_2017

Ludzie, wydarzenia

Prześpisz się za 15 złotych

Opublikowano 16 czerwca 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Po wakacjach ruszy w Żarach Powiatowe Schronisko Młodzieżowe. Noclegi znajdzie 30 osób.

Schronisko będzie prowadzić stowarzyszenie „Budowlanka”, które na ten cel otrzymało ze Starostwa Powiatowego w Żarach 60 tys. zł.

– Większość pomieszczeń, głównie pokoi mieszkalnych, już jest gotowa do wstawienia łóżek – mówi Jacek Pawlaczyk, członek stowarzyszenia, przyszły kierownik schroniska. – Część pokoi będzie wieloosobowa, z piętrowymi łóżkami, a kilka pojedynczych. Kilka toalet w holu przerobimy na natryski i trzeba jeszcze wykonać prace budowlane przystosowujące kuchnię i jadalnio-świetlicę do samoobsługowego korzystania z nich. Mamy także przygotowany schowek na rowery. Na razie schronisko będzie mogło przyjąć 30 osób, ale docelowo ma pomieścić 50.

Świetlica w schronisku będzie udostępniana uczniom Zespołu Szkół Budowlanych. Zatrudnienie w schronisku znajdzie kierownik, księgowa, którą zostanie Maria Wieczorek, skarbnik stowarzyszenia „Budowlanka” oraz osoba sprzątająca schronisko, która zostanie zatrudniona w momencie, kiedy schronisko zacznie działać. 

– Łóżka otrzymaliśmy za darmo od Janusza Stasiaka, dyrektora Ośrodka dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach, ale musimy teraz dokupić materace i pościel – informuje J. Pawlaczyk. – Ze schroniska będą mogli korzystać wszyscy, ale dorośli i osoby spoza powiatu będą płacić 30 zło za nocleg, a młodzież z powiatu żarskiego – 15 zł. W szczególnych sytuacjach uczniowie z powiatu, gdy zajęcia pozalekcyjne będą się kończyć w godzinach wieczornych, a nie będą mieli jak wrócić do domu, będą mogli przenocować za darmo.

Napisz komentarz »