REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Bo tamten miał traktor

Opublikowano 16 czerwca 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Włodzimierz Grochalski z Olbrachtowa płacił 769 zł podatku od nieruchomości. Teraz dostał z gminy decyzję, że ma zapłacić 1 tys. 504 zł. Dlaczego?

Chodzi o przekwalifikowanie gruntów z rolnych na budowlane. Pan Włodzimierz twierdzi, że odbyło się to bez jego wiedzy.

– Moja działka została przekształcona w budowlaną, ponieważ jest zadbana i uporządkowana. U sąsiada stał traktor, to uznali, że jest rolnikiem – denerwuje się pan Włodzimierz.

Swoją skargę wysłał do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego.

– Na sąsiednich działkach rosną chwasty i trawa. Te uznali za rolne, choć właścicielem jednej z nich jest kierowca, a drugi mieszka 150 km od Olbrachtowa i we wsi pokazuje się 1-2 razy w roku – denerwuje się pan Włodzimierz. Opowiada, że urzędnicy zdjęcia jego posesji robili z ukrycia. – Gdy wyszedłem przed dom, ten człowiek z aparatem odszedł. Nie dowiedziałem się, co robi – opowiada.

Efekt? Urząd Gminy w Żarach wydał decyzję podatkową. W. Grochalski, który miał już zapłacony podatek za cały rok, musiał dopłacić różnicę.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 423

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »