REKLAMA

Aktualności

Kąpiel za dwie bańki

Opublikowano 16 czerwca 2017, autor: Norbert Królik

Od czwartku (15.06.) można kąpać się na żarskim otwartym basenie przy ul. Źródlanej. Kąpielisko jest czynne od godz. 10 do 20.

Według wyliczeń urzędników, basen kosztował miasto łącznie 14 mln 500 tys. zł. Do tego kolejnych kilka milionów poszło na budowę dróg i chodników do niego prowadzących.

Z biletów nie wyżyją

W tym roku z budżetu miasta na basen pójdzie około 2 mln zł, z czego 1 mln 500 tys. zł to rata za budowę basenu, reszta to koszty utrzymania. Wpływy z biletów wyniosły w całym ubiegłym roku tylko 180 tys. zł. To niecałe 10 proc. wszystkich kosztów, jakie poniesie w tym roku miasto na basen. Ceny biletów się nie zmienią, wynoszą od 5 do 10 zł. Basen będzie czynny w godzinach od 10 do 20.

W tym roku ma być więcej leżaków, utwardzono też miejsce w cieniu i wybudowano wiatę, gdzie można będzie organizować imprezy przy grillu, ale trzeba będzie za to zapłacić. Wynajęcie wiaty przez osoby prywatne to koszt 100 zł plus VAT na jeden dzień, a w przypadku firm – 500 zł plus podatek. Do tego trzeba doliczyć normalną opłatę za wstęp na basen.

Piwko na gorącą głowę

W tamtym roku basen ledwie utrzymywał się w miesiącach, gdy był czynny. Średnie koszty energii wynosiły 30 tys. zł, do tego dochodziły koszty zatrudnienia ratowników. W tym roku nie będzie taniej. Obecność dwóch ratowników na basenie kosztuje 12 tys. zł miesięcznie. Nowością jest to, że na basenie będzie można kupić i wypić alkohol. Oczywiście tylko w wyznaczonym miejscu.

komentarz »
  1. irek 28 czerwca 2017 06:20 - Odpowiedź

    Alkohol na basenie,to juz kompletny debilizm,ratuszowych pomyslow,tak jak koncert w zamku,gdzie jest zagrozenie budowlane.Imbecyle z zar

Napisz komentarz »