baner_Barej_1000x200_1

Mistrzowie akrobacji

Opublikowano 16 czerwca 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Ogromnym sukcesem akrobaci z Akro-Dwójki z Żar zakończyli międzywojewódzkie zawody, jakie odbyły się 10 czerwca w Rawiczu w ramach turnieju „Akro-talent 2017”. Przywieźli ze sobą „full” złotych, srebrnych i brązowych medali.

W grupie najmłodszej złote medale zdobyły: Nadia Dwornicka, Michalina Jagielska i Julia Buczyńska, w kategorii dwójek: Lena Jersak i Natalia Nowogrodzka.

W kategorii ćwiczeń indywidualnych pierwsze miejsca wywalczyły Julia Blaurok, Hanna Janas i Zuzanna Niedzielska, a w kategorii trójek klas młodszych: Katarzyna Blaurok Iga Dukowska i Paulina Petrykowska.

W kategorii trójek klas III złote medale zdobyły: Martyna Adamek, Inez Gaczoł oraz Nikola Mencel, a w kategorii dwójek klas III: Weronika Szik i Amelia Sołtys.

Ze srebrem w kategorii ćwiczeń indywidualnych klas młodszych wróciła Zuzanna Czarnecka, w kategorii trójek klas młodszych: Laura Talaga, Nikola Nowogródzka i Karolina Banaszek, w kategorii trójek klas III: Julia Dybka, Hanna Mogilnicka i Natalia Peksa, w kategorii dwójek klas III: Natalia Skowrońska i Daria Matuszczyk oraz Marta Kawa i Gabriela Rewaj.

Brąz w kategorii ćwiczeń indywidualnych klas młodszych zdobyła Klaudia Nowak, w kategorii trójek klas III: Karolina Główka, Oliwia Lachucik i Paulina Marcela, w kategorii trójek klas młodszych: Ola Kocioł, Lena Augustyniak i Kornelia Błasiak.

W zawodach wzięło udział 270 zawodników z województwa wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego.

Trenerkami klubu Akro-Dwójka są Teresa Kosman i Elżbieta Nowak.