REKLAMA
twoj_dom_baner_1000x200_2017

Aktualności, Wasze sprawy

A my chcemy Parkową!

Opublikowano 16 czerwca 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Jerzy Candekidis, żarski radny, złożył wniosek, pod którym podpisało się 130 mieszkańców ulicy 9 Maja i okolic. Chcą, aby nazwać ich ulicę Parkową.

Zaniepokojony wynikami konsultacji społecznych, przeprowadzonych przez Urząd Miasta, J. Candekidis upomniał się w naszej redakcji, że on także przeprowadził swoje głosowanie, z którego wynika, że mieszkańcy chcą, aby ich ulicę nazwać Parkową.

– Zorganizowałem zbiórkę podpisów pod wnioskiem obywatelskim, z którego wynika, że propozycja zmiany nazwy ulicy 9 Maja na Parkową ma 130 zwolenników, mieszkańców tej ulicy oraz ulic przyległych – mówi J. Candekidis. – Głosy były zbierane pod koniec maja i złożyłem już pismo w tej sprawie do Mariana Popławskiego, przewodniczącego Rady Miasta.

Przypomnijmy, że w głosowaniu mieszkańców, które urzędnicy przeprowadzili przy pomocy ankiet, wygrała nazwa ulica Włókiennicza – 110 głosów, przed 8 Maja – 108 głosów. Ulicy Parkowej w ogóle nie było w propozycjach.

– Głosowanie nad nowymi nazwami ulic znajdzie się programie najbliższej sesji Rady Miasta, 29 czerwca – mówi M. Popławski, przewodniczący. – Mogę także potwierdzić, że wpłynęła do Rady Miasta propozycja mieszkańców dotycząca zmiany nazwy ulicy 9 Maja na Parkową.

Napisz komentarz »