REKLAMA
twoj_dom_baner_1000x200_2017

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

O przekrętach Marka B.

Opublikowano 16 czerwca 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Marek B. (43 l.), oszust z Żar. Naciągał i wyłudzał pieniądze od przedsiębiorców, choć na koncie miał już kilka wyroków za oszustwa. Tylko w żarskim sądzie zapadły cztery. Teraz jest za kratkami, gdzie odsiaduje karę nałożoną przez sąd w Nowej Soli.

Na trzeciej rozprawie w kolejnym swoim procesie (12.06.) w Sądzie Rejonowym w Żarach zeznania składał Marek B. Jest oskarżony o wyłudzenia. Jak działał? Korzystał ze sprawdzonego scenariusza. Obiecywał wykonanie materiałów reklamowych i promocyjnych. Brał zaliczkę i ulatniał się z pieniędzmi jak kamfora. Jeśli już komuś dało się do niego dotrzeć, to zazwyczaj przedłużał terminy, tłumaczył, że na pewno wywiąże się ze zlecenia, tylko później. Co ciekawe, robił to w czasie, gdy toczyła się inna sprawa przeciwko niemu. W grę wchodziło niemal 200 poszkodowanych osób. Wyrok w tej sprawie uprawomocnił się na początku maja 2016 r. Marek B. się nie odwoływał. Ale nie zaprzestał oszustw.

 

Sześć wyroków

Przypomnijmy. Marek B. w kwietniu ubiegłego roku został skazany przez Sąd Rejonowy w Żarach na dwa lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat, dostał dozór kuratora i nakaz zwrotu ponad 110 tys. zł dla 130 pokrzywdzonych osób i firm. Kwoty do zwrotu wahały się od 60 zł do prawie 6 tys. 300 zł. Naciągnął prawie 200 osób i firm.

Pierwsze informacje o oszustwach Marka B. docierały do policji i prokuratury już w 2013 r. Łącznie od 2014 roku Marek B. ma na koncie 6 różnych wyroków, a kolejne osoby oszukiwał jeszcze w 2016 r. Był już „spalony” na terenie powiatu żarskiego i żagańskiego oraz w okolicach Gubina, gdzie przedsiębiorcy nacięci przez oszusta nawzajem się przed nim przestrzegali, dlatego za cel obrał sobie województwo dolnośląskie i przedsiębiorców ze Zgorzelca i Strzegomia. Obecnie siedzi za kratkami.

– Odbywa karę 1 roku pozbawienia wolności. Wyrok wydany został w podobnej sprawie przez sąd w Nowej Soli. Potem ma jeszcze przed sobą kolejny rok również za oszustwa – informuje Dariusz Szczygieł, kierownik sekcji wykonawczej II wydziału karnego w żarskim Sądzie rejonowym.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 340

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

 

Napisz komentarz »