REKLAMA
twoj_dom_baner_1000x200_2017

Ludzie, wydarzenia

Nagrody rodem z PRL

Opublikowano 16 czerwca 2017, autor: Justyna Bareła

Tematy pensji i nagród dla pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej zdominowały zebranie w Iłowej (9.06.).

Na 121 uprawnionych na zebranie przyszło zaledwie 8 osób.

Dyskusję zaczęła Bogumiła Skrzeczkowska.

– W ubiegłym roku złożyłam wniosek o zmianę regulaminu wynagrodzeń pracowników spółdzielni. Dowiedziałam się, że dostają nagrody jubileuszowe – po 30 latach pracy 250 procent wynagrodzenia, po 45 latach 400 procent. Podobnie z odprawami emerytalnymi, kiedy po 40 latach pracy można dostać nawet 700 procent wynagrodzenia – mówiła. – Takie zasady były w PRL-u. Zróbmy odprawy, ale takie, jakie przewiduje Kodeks Pracy. Pieniądze powinny być wydawane na nas, spółdzielców, a nie na pracowników. Czy w tym roku też zamierza pan wypłacać odprawy po 50-60 tys. zł? – dopytywała prezesa.

W odpowiedzi prezes Zbigniew Sprzączkowski wytknął jej, że zainteresowała się wynagrodzeniami, gdy skończyła jej się kadencja w radzie nadzorczej.

– Przeprowadziliśmy negocjacje ze związkami i poprawiliśmy zapis tak, że wszystkie osoby zatrudnione po 1 stycznia 2017 roku dostaną jednorazową odprawę. Jeżeli ktoś podpisywał umowę o pracę na starych zasadach, nie możemy jej tak po prostu zmienić – zarzekał się Sprzączkowski.

– Pracownicy spółdzielni nie powinni przejadać naszych pieniędzy – skwitowała B. Skrzeczkowska.

Na ten zarzut prezes odpowiedział, że na 18 etatów w spółdzielni średnia płaca wynosi 3 tys. 600 zł. – Na ten rok zaplanowaliśmy dwie nagrody w łącznej wysokości 4 tys. 509 zł – przyznał.

 

Chcą ogrodzić śmietniki

Mieszkańcy zawnioskowali o ogrodzenie i zamknięcie kontenerów na śmieci.

– Mamy nadwyżkę budżetową, zabezpieczymy pieniądze na ten cel i postaramy się ogrodzić je w przyszłym roku – zapewnił prezes.

W wyborach uzupełniających do rady nadzorczej, po rezygnacji Wojciecha Kaczmarskiego, najwięcej głosów (7) mieszkańcy oddali na Artura Harendarza z Tomaszowa.

Napisz komentarz »