twoj_dom_baner_1000x200_2017

Czarni lepsi, Promień bez rywala

Opublikowano 16 czerwca 2017, autor: Piotr Piotrowski

W derbach „Regionalnej”, Piast Iłowa uległ Czarnym Żagań 0:1. Złotego gola strzelił na 5 minut przed końcem spotkania Janusz Szkarapat.

W pierwszej połowie meczu, który rozegrano w sobotę, 10.06., obie drużyny miały problem z oddaniem strzału w światło bramki. Napastników wyręczył obrońca, Janusz Szkarapat. W 85. minucie znakomicie wykorzystał rzut wolny. Huknął z 40 metrów. Bramkarz Piasta był bez szans.

– Porażka po golu w ostatnich minutach boli, chociaż nie tak mocno, gdy wygrywa drużyna mojego wychowanka, Sebastiana Horodyskiego – mówi Bogusław Kobyliński, trener Piasta.

– Piast był wymagającym i równorzędnym rywalem – pochwalił Sebastian Horodyski, grający trener Czarnych Żagań.

Walkower i porażka

Wolne od gry mieli za to piłkarze żarskiego Promienia. Ich rywalom – piłkarzom Mewy Cigacice – nie chciało się przyjechać na mecz do Żar i punkty oddali walkowerem. Wcześniej postąpili tak z Piastem Iłowa. Promień zajmuje 4. miejsce w tabeli i na finiszu rozgrywek, w najbliższą sobotę, 17 czerwca, może powalczyć nawet o trzecią lokatę z Błękitnymi Ołobok.

Z kolei Unia Żary Kunice nie dała rady Amatorowi, przegrywając w Bobrownikach 2:4. Gole zdobyli: w 4. minucie Szymon Patyna oraz w 71. minucie Marek Sitarek.