Baner

Budowlani rozgromili Czarnych

Opublikowano 16 czerwca 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Budowlani dalej w grze. Po piątkowym (9.06) zwycięstwie nad Czarnymi Witnica 2:0 mają ogromne szanse na utrzymanie się w IV lidze.

To był emocjonujący mecz, już w 7 minucie gola dla gospodarzy strzelił z rzutu karnego Dawid Walczak, po faulu na Tymonie Dynowskim. Zawodnicy Czarnych nie odpuszczali, miele wiele dobrych sytuacji bramkowych. Jednak na piątkowym spotkaniu w świetnej dyspozycji pozostawał bramkarz Budowlanych Manuel Kowalski. To głównie dzięki niemu szala zwycięstwa utrzymywała się po stronie gospodarzy.

W 67 minucie zrobiło się groźnie pod bramką Budowlanych, po poprowadzonej środkiem pola akcji Bartosza Werbskiego – napastnika witniczan, jednak groźne sytuacje były dla bramkarza zaledwie igraszką. Czuł każdy strzał i stawał na drodze piłki, skutecznie broniąc.

Decydujące starcie pod bramką witniczan rozegrało się w 82 minucie spotkania, kiedy to kapitan Budowlanych Krzysztof Kikoła po precyzyjnym podaniu strzelił w róg bramki. Bramkarz witniczan Gabriel Kodzis nie zdążył nawet zareagować. Kapitan Budowlanych, nazywany przez kolegów Bolkiem, zadedykował gola swojej przyszłej małżonce. Sędzia doliczył do spotkania 4 minuty. Jednak Budowlani byli na fali i rywalom nie udało się zagrozić ich zwycięstwu.

W sobotę (17.06.) Budowlanych będzie można zobaczyć na ostatnim meczu wiosennej kolejki  w starciu z Odrą Górzyca. O punkty nie będzie łatwo. Budowlani zagrają w osłabionym składzie, ze względu na nieobecność kapitana. Jednak ich utrzymanie się w IV lidze jest prawie pewne.