REKLAMA

Kultura, Oświata, Ludzie, wydarzenia

Nie wiem, czym się naraziłem

Opublikowano 09 czerwca 2017, autor: Norbert Królik

Jarosław Kropski zdradza kulisy konkursu na dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Żarach.

Jak pan przyjął przegraną w konkursie?

Jarosław Kropski: Potężne zaskoczenie. Zawsze się zakłada, że konkurs jest loterią, ale tutaj nic nie wskazywało na moją porażkę. Miałem za sobą rodziców, nauczycieli ze szkoły, przedstawiciela związków zawodowych. Przeciwko byli ludzie z kuratorium, ale ich rozumiem, mogli być pod naciskami politycznymi. I związek Solidarność, bo do tego związku należy jedna z nauczycielek, z którą byłem w konflikcie. Wydawało się, że pracownicy starostwa będą po mojej stronie.

Skąd te przypuszczenia?

Nigdy nie miałem sygnałów ze starostwa, że są niezadowoleni z mojej pracy. Wręcz przeciwnie, dostawałem nagrody finansowe. Starosta przed konkursem zachęcał mnie do startu.

To co się stało?

Komisję konkursową ustala starosta. Nie wiem, czy to odbyło się zgodnie z procedurami, ale oprócz dwóch nauczycieli ze szkoły w komisji konkursowej znalazła się dodatkowo urlopowana nauczycielka pani Małgorzata Issel, która pełni funkcję wicestarosty i która została przewodniczącą komisji konkursowej.

Dlaczego pana nie wybrali?

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 387

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »