REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Nie dotykał, więc niewinny?

Opublikowano 09 czerwca 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Czarny samochód, w środku mężczyzna, który proponuje pieniądze dzieciom. Ma kartkę „Taki jesteś ładny. Poznamy się?” Prokuratura umarza śledztwo, ale po pytaniach dziennikarza zmienia zdanie.

Od ataków pedofila w Żarach i Trzebielu minęło ponad 3 miesiące. Ojciec jednego z zaatakowanych chłopców otrzymał właśnie (2.06.) prokuratorskie postanowienie o umorzeniu śledztwa w tej sprawie. I natychmiast zaalarmował gazetę „Regionalną”.

Przypomnijmy. Jednego dnia (16.02.) 12-latka i 13-latka zaczepił mężczyzna w samochodzie. Kierowca podjeżdżający ciemnym autem za każdym razem pokazywał kartkę, na której były napisy sugerujące, że ma dla dziecka seksualną ofertę. Była też tam kwota 40 euro. Najpierw, ok. godz. 14.50, pojawił się w Trzebielu. Dziecko powiedziało o wszystkim rodzicom, a ci natychmiast powiadomili policję. Chłopiec opisywał auto, mówił o mężczyźnie z brodą. Niemal w tej samej chwili, gdy na posterunek w Trzebielu zgłosiła się matka 12-latka, ok. godz. 15.40, ciemne auto pojawiło się na niewielkim parkingu delikatesów na rogu ul. Okrzei i Lubelskiej w Żarach. Tamtędy ze szkoły wracał po lekcjach 13-latek, uczeń Gimnazjum nr 3. Chłopak podszedł, bo myślał, że kierowca chce zapytać o drogę. Zobaczył kartkę. Były na niej napisane propozycje z erotycznym podtekstem – że za głaskanie po głowie dostanie jakieś pieniądze, za przytulenie inną kwotę.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 389

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

O komentarz prosimy Roberta Brzezińskiego, szefa żarskich prokuratorów. Obiecuje ponowną analizę dokumentów. Spotykamy się po raz kolejny po kilku dniach.

– Nasze postępowanie w tej sprawie zostało podjęte. Uznałem, że decyzja prokuratora była co najmniej przedwczesna. Dlatego sprawa będzie kontynuowana – zapewnia R. Brzeziński.

Napisz komentarz »