REKLAMA

Kultura, Oświata

Przedszkolaki pójdą do szkoły

Opublikowano 09 czerwca 2017, autor: Justyna Bareła

Do budynku Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 pójdą od września przedszkolaki z Przedszkola nr 3 w Szprotawie.

Wszystko przez generalny remont przedszkola, na który gmina dostała ponad 4 mln zł dofinansowania. Przypomnijmy, że nakaz remontu budynku wydał m.in. Sanepid.

– Ze starego budynku pozostanie jedynie podpiwniczenie, całość zostanie wybudowana od nowa. Chcemy, by przejęcie placu budowy nastąpiło od lipca, a budynek ma powstać do końca roku. Zakończenie całej inwestycji planujemy na czerwiec przyszłego roku – tłumaczy zastępca burmistrza Paweł Chylak.

Nie wiadomo jednak, czy terminy zostaną dotrzymane, bo w pierwszym ogłoszonym przetargu na wykonanie tych prac nie wzięła udział żadna firma.

– Nie wyobrażamy sobie sytuacji, że moglibyśmy się nie wyrobić, a przez to oddać przyznaną dotację. Ogłosiliśmy już kolejny przetarg i otwarcie ofert planujemy na 14.06. – dodaje wiceburmistrz. Do czwartku (8.06.) ofert od wykonawców jeszcze w urzędzie nie było.

Wiadomo jednak, że od września grupy przedszkolaków zostaną przeniesione do szkół.

– Prowadziliśmy rozmowy z dyrektorkami szkół, przedszkola i rodzicami. Dwie grupy trafią do budynku SP nr 2, a kolejne trzy do SP nr 1 – zapowiada burmistrz.

Napisz komentarz »