REKLAMA

Komunikacja

Objazd w Małomicach

Opublikowano 09 czerwca 2017, autor: Justyna Bareła

Rusza największa inwestycja drogowa w Małomicach. Remontu doczeka się ul. Kościelna.

Konsorcjum spółek „Sowa” R.J.K. z Nowej Soli i Budownictwo Sanitarno-Drogowe „Fuchs” z Głogowa wyremontuje ul. Kościelną. Umowę z firmą podpisano we wtorek, 6.06.

-W piątek, 9.06. , rozstrzygniemy konkurs na inspektora nadzoru tej inwestycji a plac budowy przekazujemy firmom w przyszłym tygodniu. Mamy małe opóźnienie, bo po rozstrzygnięciu przetargu okazało się, że musimy dołożyć dodatkowe 150 tys. zł z budżetu – wyjaśnia Wincenty Chłostowski, sekretarz miasta.

Ulica Kościelna to największa inwestycja drogowa w tym roku w mieście, kosztować będzie 950 tys. zł.

– To jedna z dróg o najgorszej nawierzchni. Trzykrotnie staraliśmy się o dofinansowanie jej remontu, ale się nie udawało. Teraz finansujemy ją w całości z budżetu gminy – tłumaczy sekretarz.

Na odcinku 500 metrów od skrzyżowania z ul. Słowackiego do ul. Lipowej powstanie nowa nawierzchnia i chodniki po obu stronach drogi. Zmieniana będzie także geometria całej drogi i jej odwodnienie. Wyznaczone zostaną nowe miejsca parkingowe.

W trakcie remontu droga będzie przejezdna, ale z utrudnieniami.

– Wykonawca prace prowadzić będzie etapami, jedną stroną drogi. Na zmiany przygotować się muszą głównie mieszkańcy ul. Kościelnej, bo wszyscy pozostali będą mogą ją objechać równoległą ulicą Tysiąclecia – dodaje W. Chłostowski.

Termin zakończenia prac wyznaczono na listopad.

Napisz komentarz »