REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Prokurator sprawdzi talonowy biznes

Opublikowano 09 czerwca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Po tym, jak wyszło na jaw, że podopieczni szprotawskiego Ośrodka Pomocy Społecznej handlują żywnością kupioną za talony, sprawą zajęła się prokuratura. Kierownik OPS-u wprowadził też limity dla nieuczciwych podopiecznych.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby odkupujące żywność od podopiecznych ośrodka, którą ci wcześniej kupili w markecie Intermarche, kierownik OPS-u złożył w tym tygodniu.  Przypomnijmy, co najmniej trzech mieszkańców Szprotawy, korzystających ze świadczeń socjalnych, kupowało artykuły spożywcze za talony z ośrodka. Po wyjściu z marketu, za koszyk zakupów wartych np. 400 zł, dostawali od „klientów” np. 150-200 zł. Pieniądze wydawali na alkohol, którego za talony nie mogli kupić. Wyłapał ich sklepowy monitoring.

– Liczę, że prokuratura wyciągnie konsekwencje wobec tych „klientów”, którzy uczestniczyli w tym procederze – powiedział nam Tadeusz Pozaroszczyk, kierownik szprotawskiego OPS-u. – To osoby, które prowadzą w Szprotawie działalność gospodarczą.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 241

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »