REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Brały na ochotkę i robaka

Opublikowano 09 czerwca 2017, autor: Norbert Królik

Po raz 15 odbyły się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka w Żarach. Młodzi wędkarze rywalizowali na stawach Kwadrat i Przeprawowy.

Uczestnicy zawodów wędkarskich (3.06) z okazji Dnia Dziecka mogli być zadowoleni, nawet jeśli ryby nie brały. Pierwsze nagrody były losowane już przy wyborze stanowiska, pozostałe – po zawodach. Dzieci rywalizowały w dwóch grupach wiekowych – od 3 do 10 lat i od 11 do 16 lat. Strategie były różne. Jedni nastawiali się na złowienie jak największej liczby małych płotek, inni stawiali na duże ryby. Jeszcze inni liczyli, że może po prostu coś się złowi. Zgodnie z oczekiwaniami o zwycięstwo walczyli najlepsi w ubiegłym roku – 6-letni Wojtek Stec i 10-letnia Julia Winnicka. Wojtek wspierany przez tatę Marcina ciął płotkę jedną za drugą. Na koniec zawodów miał ich w siatce kilkadziesiąt. Brały na ochotkę i pinkę.

Julka, uczennica SP 1 w Żarach, wspierana przez tatę Rafała, nastawiła się na łowienie większych linów. Przez dwie godziny złowiła cztery ryby, ale za to jakie. Największy lin ważył ponad 1 kg. Zwycięzca mógł być jeden. Julia została mistrzem. Rybę złowiła na dwa białe robaki. Trzecie miejsce zajął Szymon Czaplicki. Wśród starszej grupy wygrała Agnieszka Napieraj, która wyprzedziła Michała Stadlera i Wiktora Przerwę. Organizatorem zawodów było stowarzyszenie Serwus i koło PZW nr 8 w Żarach.

Napisz komentarz »