REKLAMA

Wasze sprawy

Czy spółdzielnia jest dla nas, czy my dla niej?

Opublikowano 09 czerwca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Pytali mieszkańcy na pierwszym z serii spotkań walnego zgromadzenia żagańskiej spółdzielni. Mimo krytyki pod adresem prezesa i rady nadzorczej, udzielili im absolutorium za 2016 rok.

Na środowym zebraniu w Pałacu Książęcym (7.06.), pojawiło się 32 spółdzielców. Dyskusja była ożywiona. Prezesowi spółdzielni, Zbigniewowi Sprzączkowskiemu, oberwało się od mieszkańców za to, że po raz kolejny nie przygotował sprawozdania finansowego oraz z działalności za ubiegły rok w takiej formie, o jaką prosili.

– Obiecali państwo sprawozdanie w formie multimedialnej. Dziś przedstawiono nam je w niezrozumiały sposób, przy szwankującym nagłośnieniu, przeczytane na szybko – grzmiała Helena Ewert-Fechner. – Jest XXI wiek. Mamy komputery, rzutniki.

Prezes tłumaczył, że rzutnik się zepsuł, a koszty jego naprawy przewyższają zakup nowego.

– Jeśli zepsuł się spółdzielczy rzutnik, to przecież można było go wypożyczyć z pałacu – odparła pani Helena.  – Czy spółdzielnia jest dla nas, czy my dla niej? To chyba my jesteśmy dla was pracodawcami, a wy naszymi pracownikami, a nie odwrotnie!

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 345

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »