REKLAMA

Sport

Kopały w Atenach

Opublikowano 09 czerwca 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

Zuzanna Matusiewicz z Żarskiego Klubu Sportów Walki wywalczyła trzy złote medale amatorskich mistrzostw świata federacji I.S.K.A, jakie rozegrano w Atenach

Debiutująca w kategorii seniorów w formule K-1 Zuzanna nie dała żadnych szans w półfinale Niemce, a w finale zmusiła reprezentantkę Anglii do poddania się, tym samym zdobyła swój pierwszy tytuł seniorki. Postawa Zuzi tak zaimponowała trenerowi kadry, Dariuszowi Wiśniewskiemu, że ten postanowił wystawić zawodniczkę z Żar jeszcze w dwóch innych formułach – K-1 light i najstarszej formule kicboxingu, czyli full contact. Tu Matusiewicz również była bezkonkurencyjna.

– Na tych samych mistrzostwach jako najmłodsza reprezentantka Polski startowała juniorka Laura Derej, która w formule kick light po wygranych półfinałach w walce o złoto przegrała na punkty z reprezentantką Niemiec. Derej startowała również w formule muay thai gdzie zakończyła udział na ćwierćfinale po bardzo kontrowersyjnym werdykcie sędziów – relacjonuje Dawid Polok, trener Laury i Zuzi.

– Wyjazd naszych zawodniczek nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie dobrych ludzi, firm i instytucji, za co bardzo dziękujemy – dodaje Polok.

17 czerwca w Żarach w hali MOSRiW przy ul. Zwycięzców zostanie rozegrany Puchar Polski Dzieci i Kadetów Muay Thai. W akcji będzie można zobaczyć kilkunastu przedstawicieli ŻKSW. Wstęp wolny.

Napisz komentarz »