REKLAMA

Komunikacja

Wyremontują Przemysłową i Sybiraków

Opublikowano 09 czerwca 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Remont jednej z najważniejszych ulic Lubska wisiał na włosku. Najtańsza z ofert w przetargu była o ponad milion złotych droższa, niż założyli urzędnicy.

W środę (7.06.) na sesji nadzwyczajnej spotkali się radni Lubska. Musieli zagłosować za zmianami w budżecie, wynikającymi z przetargu na remont ulic Przemysłowej i Sybiraków. Aby podpisać umowę z wykonawcą, musieli przyznać dodatkowe pieniądze na inwestycję. Na ten cel zaplanowano 3 mln 60 tys. zł, podczas gdy najniższa z czterech ofert, które wpłynęły do urzędu, opiewała na 4 mln 125 tys. zł. Radni zastanawiali się nad odrzuceniem uchwały i rozpisaniem nowego przetargu. Przekonała ich jednak argumentacja burmistrza Lecha Jurkowskiego, że kolejny przetarg może sprawić, iż ceny będą jeszcze wyższe albo gmina straci wykonawcę, ponieważ nie wiadomo, czy do nowego przetargu ktoś się zgłosi.

Radni, po krótkiej przerwie i naradzie, zagłosowali za zmianami w budżecie. Dzięki temu miasto może zakończyć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą. Remont dróg ma się zakończyć do czerwca 2018 r. Termin rozpoczęcia prac zostanie ogłoszony dopiero po podpisaniu umowy ze zwycięzcą przetargu. Fima położy nowe chodniki i nową nawierzchnię jezdni. Wycięte mają być też drzewa, a w ich miejsce – posadzone nowe.

Napisz komentarz »