REKLAMA

Wasze sprawy

Raj dla dzików w „Bajce”

Opublikowano 09 czerwca 2017, autor: Justyna Bareła

Zniszczone ziemniaki, truskawki, pory i kwiaty. Stado dzików rządziło na Rodzinnych Ogrodach Działkowych „Bajka” w Żaganiu.

– Pierwsze zgłoszenia od działkowców zbieraliśmy w poniedziałek rano, kolejne już w środę rano – przyznaje Krystyna Leśnik, prezes „Bajki”. -Wszystkie instytucje nas kolejno odsyłają, ciężko uzyskać konkretną pomoc – dodaje.

„Regionalną” zawiadomił Łukasz Gajda, który działkę uprawia od 7 lat.

-To, że dziki przychodzą, to nie jest tu nowość. Ale jest coraz gorzej. Na początku wiosny zniszczyły mi już sadzonki truskawek. Gdy przyszedłem na działkę w środę i zobaczyłem, że kompletnie zniszczone mam około 2ary ziemniaków, to się porządnie zdenerwowałem. W zasadzie nie mam już co zbierać w tym roku -mówi. – Działkę mam ogrodzoną. Luźniejszy element siatki znalazłem w płocie od strony sąsiada, musiały przyjść stamtąd. Za działkę płacę około 500 zł rocznie, będę się starał o odszkodowanie chociaż w wysokości tych opłat, żebym nie był stratny, skoro zbiorów i tak nie będzie – dodaje.

– Nie liczę już , który raz w tym roku mam działkę zniszczoną – przyznaje Katarzyna Koczocik. -Musiałabym ją chyba całą ogrodzić betonowym płotem. Do mnie dostały się właśnie od strony opuszczonej działki, choć na płot nałożyłam jeszcze folię. Chciały iść ode mnie dalej, ale siatka jest wysoka. Widać po śladach, jak parę razy rozpędzały się, by ją sforsować. Skupiły się tym razem na moich ziemniakach – dodaje kobieta.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 228

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »