REKLAMA
twoj_dom_baner_1000x200_2017

Sport

Żary na rowerach

Opublikowano 09 czerwca 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

Ogromnym sukcesem zakończyła się akcja „Polska Na Rowery. Impreza, która została przeprowadzona pod patronatem gazety i Telewizji Regionalnej, mimo niesprzyjającej pogody, zgromadziła w niedzielny (4.06.) poranek ponad 200 miłośników dwóch kółek.

 Uczestnicy mogli wybrać trzy trasy od 5 do 15 kilometrów. Na koniec wszyscy spotkali się w Mirostowicach Dolnych, gdzie odbył się festyn. Główną atrakcją było losowanie roweru górskiego marki Merida, ufundowanego przez sklep Bike Shop z Żar.

Główną nagrodę wygrał Edmund Żarkowski z Drzeniowa. Dodatkowo na uczestników czekała grochówka oraz wiele innych atrakcji. Najmłodszym rowerzystą był 5-letni Maciej Borciuch, a najstarszą uczestniczką 72-letnia Janina Wróbel.

– To największa, pokoleniowa impreza rowerowa w regionie, której celem jest promowanie ruchu rowerowego, jako doskonałego środka transportu. To również świetna integracja miłośników dwóch kołek. Jazda na rowerze to wspaniały sposób na rekreację i turystykę – mówi Dariusz Koszela, główny inicjator akcji. 

Organizatorem akcji już po raz ósmy było Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne „Horyzont”, działające przy Zespole Szkół Ekonomicznych. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Powiatu Żarskiego Janusz Dudojć.

 

Podziękowania od organizatorów dla:

Starosty Żarskiego – honorowy patronat, sklepu i serwisu rowerowego BIKE –SHOP w Żarach, Urząd Gminy w Żarach, Urząd Miasta w Żarach.

Napisz komentarz »