REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Ugory pod młotek

Opublikowano 09 czerwca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Pięć hektarów po byłych ogródkach działkowych od Skarbu Państwa przejmie gmina Szprotawa. – Działki pójdą na sprzedaż pod budownictwo jednorodzinne – mówi burmistrz.

Miasto planuje przejąć teren o wielkości 3,07 ha przy ul. Sobieskiego w Szprotawie, należący wcześniej do upadłych Dolnośląskich Zakładów Odlewniczych oraz teren o wielkości 1,93 ha, należący dawniej do Lubuskich Zakładów Garbarskich w Lesznie Górnym.

 – Były tam ogródki uprawiane przez pracowników obu zakładów. Po ich upadku tereny przejął Skarb Państwa. Ogródki w większości przypadków zarosły, w rejonie ul. Sobieskiego uprawia je obecnie tylko garstka działkowców – mówi burmistrz Józef Rubacha. – Z ugorami mamy problem, bo zarastają i trzeba je kosić. Z drugiej strony, stają się siedliskiem dzikiej zwierzyny, która wyrządza szkody na okolicznych posesjach mieszkańców.

Po przejęciu terenów, miasto podzieli je na działki i sprzeda pd budownictwo jednorodzinne.

Zbigniew Wojtalak, były pracownik  Dolnośląskich Zakładów Odlewniczych, uprawia jedną z działek przy ul. Sobieskiego od ponad 30 lat. – Wokoło mojej działki sporo ogródków zarosło. Dobrze byłoby, żeby miasto zrobiło z tym porządek – mówi.

Napisz komentarz »