REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Targowisko zwłaszcza dla rolników

Opublikowano 09 czerwca 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Remont targowiska przy ul. Lotników w Żarach jeszcze się nie zaczął, a sprzedawcy już się go obawiają.

Planowana przebudowa targowiska martwi rolników, którzy sprzedają tam swoje produkty. Rozmawiali o tym z Krzysztofem Tugą, prezesem Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, który zarządza targowiskiem (na spotkaniu 6 czerwca).

– Co będzie ze sprzedażą żywych zwierząt, kur, kaczek, indyków? – pytał Ireneusz Myśliwiec, prezes Lubuskiej Izby Rolniczej.

– Tylko 23 targowiska w Polsce mają zgodę, by taki handel był prowadzony. U nas, z uwagi na lokalizację w centrum miasta, w otoczeniu działek, gdzie każdy z właścicieli może to oprotestować, nie ma możliwości, żebyśmy dostali na to zgodę – odpowiedział Sławomir Masiuk, kierownik z ZGM.

– Czy to prawda, że na targowisku będzie miejsce na sprzedaż tylko dla 10 aut? To zdecydowanie za mało. Przecież targowisko to takie małe przedsiębiorstwo. Ludzie potrzebują miejsca – mówił Ireneusz Kowal, wiceprzewodniczący Lubuskiej Izby Rolniczej w powiecie żarskim.

– Jeżeli chodzi o te 10 miejsc, to będą to stanowiska do tak zwanych kamperów, które będą potrzebowały podłączenia do prądu. Znajdować się będą od strony ZUS-u. Natomiast sprzedaż z aut na tyłach targowiska odbywać się będzie dalej tak jak dotychczas – uspokajał K. Tuga.

Kto rolni, a kto nie?

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 244

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Remont ma się zacząć i zakończyć w przyszłym roku. Utwardzona będzie cała część handlowa, będą nowe stoły i wiaty nad nimi. Wieża ciśnień zostanie podświetlana, a wokół niej posadzona będzie zieleń i staną ławki, a tym samym zlikwidowane będą miejsca parkingowe. Remontu doczeka się droga wewnętrzna i chodnik okalający hale targowe. Rozebrany będzie murowany pawilon handlowy, który znajduje się przy bramie od strony ul. Lotników (przy przystanku). Cały teren zostanie odwodniony, wybudowana będzie nowa kanalizacja deszczowa. Staną też latarnie. Remont obejmie bramy i furtki, a dodatkowa pojawi się od strony ul. Moniuszki.
Podczas prac targowisko będzie działać, zamykane będą poszczególne części.

 

Napisz komentarz »