REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Zabierzcie te ciężarówki!

Opublikowano 09 czerwca 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Mieszkańcy ul. Wojska Polskiego w żarskich Kunicach mają dość ciężarówek, które pod ich oknami jeżdżą siedem dni w tygodniu, od rana do nocy.

Ludzie żalą się, że ciężarówki hałasują, gubią ładunek i wjeżdżają im na podwórka.

Tutaj strach wysłać dzieci na przystanek. O zabawach na podwórku czy jeździe rowerem nie wspomnę – mówi Kamila Borwik, mieszkanka jednego z domów.

– Jak takie ciężarówki się mijają, to wjeżdżają na moje podwórko – dodaje Katarzyna Zawadzka.

Wszystko zaczęło się przed rokiem, kiedy właściciel magazynów udostępnił je hucie i zaczęły tamtędy jeździć ciężarówki ze szkłem.

Mieszkańcy już wielokrotnie zgłaszali problem urzędnikom, ale bezskutecznie.

– Piszemy pisma, ale oni nie odpowiadają – mówi Paweł Bartkowiak. – A nam pękają ściany w domach, ciężarówki gubią szkło, nie respektują dozwolonej prędkości.

Mieszkańcy grozili już nawet blokadą drogi. W końcu o pomoc poprosili „Regionalną”.

Interweniowaliśmy w Urzędzie Miasta.

– Na poniedziałek, 12.06., zapraszamy mieszkańców na spotkanie i rozmowy w tej sprawie – informuje Rafał Fularski, naczelnik z Ratusza. – Nie będzie to proste, bo pozwolenie na przejazd zostało wydane już dawno, ale będziemy szukali rozwiązania. Wspólnie podejmiemy decyzję.

– To jest bardzo trudna sprawa i tak naprawdę dziś nie wiemy, jak ją rozwiązać – mówi Patryk Faliński, wiceburmistrz. – W podobnych sytuacjach szukamy innych dróg dojazdowych do firm, ale tam jest tylko ta droga.

Napisz komentarz »