REKLAMA

Kultura, Oświata, Ludzie, wydarzenia

Czekają na studentów

Opublikowano 09 czerwca 2017, autor: Justyna Bareła

Ruszył już nabór na studia.

Dokumenty przyjmuje już Łużycka Szkoła Wyższa w Żarach. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie będzie od września oddziałem zamiejscowym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Dublowania nie będzie, w Sulechowie wybrać można kierunki, których do tej pory UZ nie posiadał, czyli administrację (licencjackie), energetykę, gospodarkę i rozwój zrównoważony, ogrodnictwo, technologię żywności i żywienie człowieka oraz turystykę i rekreację.  W Sulechowie planowanych jest 310 miejsc  studiów stacjonarnych i tyle samo zaocznych.

W Zielonej Górze przygotowano dla studentów 7,5 tysięcy miejsc. Są dwie nowości.

– Dotyczą one dwuletnich studiów drugiego stopnia (magisterskich). Można składać podania na bezpieczeństwo i higienę pracy oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną – mówi Ewa Sapieńko, rzecznik prasowy UZ. I dodaje  – Osoby po 40 roku życia mogą wybrać się na kierunki coaching, doradztwo filozoficzne i filologię rosyjską.

Rejestracja internetowa już ruszyła i potrwa do 8 lipca. Dokumenty zbierane będą w terminie 13-17 lipca. Ostateczne listy przyjętych zostaną ogłoszone 27 lipca.

Bez rejestracji

Nabór na nowy rok akademicki trwa w Łużyckiej Wyższej Szkole w Żarach, nie ma rejestracji elektronicznej. Trzeba dostarczyć do uczelni od razu komplet dokumentów, do końca lipca. W sierpniu zapadną decyzje o ewentualnym drugim naborze.

Od października utrzymane będą dotychczasowe kierunki studiów. Logistyka nie będzie się kończyć tytułem licencjata tylko inżyniera.

Ujednolicono także opłatę za wpisowe. Bez względu na kierunek i tryb studiów wynosi ona teraz 200 zł. Opłaty za semestr nauki to od 1 tys. 700 zł – 1 tys. 950 zł.

Napisz komentarz »