REKLAMA

Aktualności, Gospodarka, Wasze sprawy

To będzie największy market w Żarach

Opublikowano 09 czerwca 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Dokumenty dotyczące budowy Auchan w Żarach przy ul. Żagańskiej od kilku miesięcy trafiają do kolejnych urzędów. Ma to być największy market w mieście. A przy nim drugi – budowlany oraz stacja paliw.

Powierzchnia użytkowa Auchana liczyć będzie prawie 11 tys. mkw. (dla porównania Tesco zajmuje 6 tys. 700 mkw.) Spółka Schiever Polska z Poznania na nowo wzięła się za załatwianie formalności związanych z budową hipermarketu Auchan. I to w kilku urzędach naraz. Pod koniec maja do Starostwa Powiatowego w Żarach wpłynął wniosek o zmianę pozwolenia na budowę wydanego w 2008 r. Przy okazji mowa jest o budowie marketu budowlanego i stacji paliw.

Według nowego wniosku, w markecie będzie jednokondygnacyjna hala sprzedaży, a pomieszczenia techniczne i socjalno-biurowe będą na dwóch poziomach. Wokół powstanie parking, najpierw na 179 aut, w tym 16 miejsc dla niepełnosprawnych, później ta liczba ma być zwiększona o 237, łącznie do 616.

Market budowlany będzie mieć prawie 7 tys. 200 mkw. (hala sprzedaży 6 tys. 78 mkw.), do tego dwie wiaty (jedna o pow. 610 mkw, druga o pow. 1 tys 140 mkw.). Wokół niego również powstanie parking – na 159 miejsc, w tym 8 dla niepełnosprawnych. Do tego stacja paliw z zadaszeniem nad 6 dystrybutorami i 2 stanowiskami samoobsługowymi.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 317

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

komentarz »
 1. irek12371 19 czerwca 2017 12:26 - Odpowiedź

  Poco w takim malym miescie tyle marketow,niejest to miasto przemyslowe
  nic sie tam niedzieje.
  lepiej zostawcie tamto miejsce na cmentarz bo tam to sie dopiero dzieje dzkieki kronopolowi.

  Nastepni chca sie oblowic,wiec powstanie
  market

Napisz komentarz »