REKLAMA

Sport

Krowa przerwała mecz

Opublikowano 09 czerwca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Jedną z głównych ról w meczu żagańskiej B-klasy, pomiędzy Kwisą Trzebów a Zorzą Brzeźnica odegrała krowa, która wraz z cielakiem wtargnęła na murawę. Dostojnie przekroczyła linię i ruszyła w stronę bramki.

Mecz Kwisy Trzebów (gra na boisku w okolicznej Rudawicy, bo nie ma własnego) z Zorzą Brzeźnica przysporzył wiele radości kibicom gospodarzy nie tylko z powodu zwycięstwa ich piłkarzy (3:1). W 7. minucie na murawę wtargnęła krowa z cielakiem. 

 – Przybiegła z lasu, od którego boisko Kwisy jest słabo ogrodzone – opowiada Paweł Najdek, prezes Zorzy Brzeźnica.  – Ubaw był po pachy, gdy wtargnęła na murawę, wraz z młodym. Kibice mieli dużo radości, bo to niecodzienna sytuacja, gdy na boisku pojawia się krowa.

Mućka z cielakiem stanęła na rogu boiska. Nie specjalnie chciała się z niego usunąć, więc sędzia przerwał na chwilę spotkanie, aby działacze Kwisy mogli przepłoszyć nieproszonego gościa.  Do akcji osobiście ruszył prezes klubu z Trzebowa.

 – Do tej pory przeganiałem z boiska psy – opowiada z uśmiechem Jan Broniszewski, prezes Kwisy Trzebów. – Dość długo mam do czynienia z piłką nożną, Bo jako piłkarz, a obecnie działacz sportowy, bawię się w futbol już ponad 40 lat, ale wtargnięcia krowy na murawę jeszcze nie widziałem.

Broniszewski liczy, że wójt gminy zrobi w końcu porządek z infrastrukturą sportową w Rudawicy. – Liczę, że spełni obietnicę i zrobi nam porządną murawę, wraz z ogrodzeniem – mówi. – Tym bardziej , że w tym sezonie osiągnęliśmy ogromny sukces, awansując z klasy B do A i gra na wyższym szczeblu obliguje do lepszych warunków do gry.

Prezes przegonił krowę do lasu, tam, skąd przyszła. – Nie wiem, komu uciekła, bo w okolicy raczej nie kojarzę, aby ktoś miał te zwierzęta. Ot, taka ciekawostka – kwituje z uśmiechem.

 – Od razu mówię, że to nie moja krowa – zarzeka się wójt gminy, Tomasz Niesłuchowski, który w swoim gospodarstwie ma ich kilka. – Co do remontu murawy i ogrodzenia, to uwzględnię go w remoncie na 2018 rok. Do tej pory nie ustalano do kogo należała krowa i komu kibicowała.

Napisz komentarz »