REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Oojj, to nie nasza strona!

Opublikowano 02 czerwca 2017, autor: bj

O „pierd…ciu jak łysy grzywką w parapet” i „oświetlaniu żarówką solarów” napisał administrator profilu „Żarska Policja”. A żarska policja mówi, że to nie oni. Kto ma złapać dowcipnisia na Facebooku?

Profil „Policja Żary” znajduje na popularnym portalu społecznościowym. Znaleźć tam można nietuzinkowe, jak na mundurowych, wpisy.

Najświeższy (z 23.05.) opisuje jedną z policyjnych akcji, aż nadto chętnie ostatnio prowadzonych w mieście, czyli „na zieloną strzałkę”.

Czytamy: – „Dziś na Statoil urządziliśmy łapankę na „zieloną strzałkę” i pasy! Oojj! Wielu kierowców dostało mandaty! Uważajcie kierowcy! Będzie więcej takich akcji”.

Całość opatrzona jest uśmiechniętymi emotikonami. Pewnie tak na wszelki wypadek, żeby ci, którzy dostali przekaz do wpłaty, mogli się dodatkowo pośmiać.

Pod spodem komentarze: „Znowu zmarnowaliście pieniądze podatników i jeszcze się tym chwalicie” czy „ta miejscówka jest dobra do robienia kasy dla państwa, nic innego, ta akcja na pewno nie poprawia bezpieczeństwa”.

Ktoś inny wpisał się w formę i żartobliwą konwencję i kpił: „Oby częściej… Bo można stracić zdrowie i życie na tych strzałkach i to przy komendzie”.

 

Nie mieliśmy informacji

Jak się okazało, administrator profilu nie tylko ma kabaretowe zacięcie, ale potrafi wprost powiedzieć, co myśli. Twardo. Po męsku. Chodzi o odpowiedź na komentarz internauty, który pytał: „gdzie były piaskarki?”, reagując w ten sposób na zdjęcie z wypadku bmw, które wpadło w poślizg na obwodnicy, a potem wjechało do rowu. Administrator wypalił: „Janek! Ty jak coś pierdol…sz! To jak łysy grzywką o parapet!” Całość zakończona pouczeniem: ” Właź na dach i oświetlaj w nocy żarówką SOLARY!”

Wszystko pomiędzy zdjęciami komendanta i jego zastępcy oraz informacjami i fotografiami dzielnicowych.

-Nie jest to profil żarskiej Policji , a o żarskiej policji. Nie mieliśmy informacji, że pojawiły się takie wpisy. Osoba, która prowadzi ten profil z nami nie współpracuje. Mamy swoją oficjalną stronę internetową http://zary.lubuska.policja.gov.pl/ Poczynimy kroki, żeby stronę zablokować. Nie wykluczamy też skorzystania z drogi sądowej, bo takie działanie szkodzi wizerunkowi naszej jednostki -komentuje Aneta Berestecka, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji.

Gdzie podziała się czujność kryminalnych?

I tu mamy problem. Bo gdzie ma się się zgłosić żarska policja, żeby zaalarmować, że ktoś podszywa się pod nich na popularnym portalu społecznościowym? Profil istnieje grubo ponad pół roku, bo został założony w listopadzie 2016 r. Zatem albo ktoś się podszył pod mundurowych, albo jeden z nich chciał nie tylko karać nieposłusznych kierowców, ale i ich rozbawiać. Śmiać się można, czytając na stronie „Policja Żary” komentarze typu: „W psiarni się nic nie zmieniło tak samo jest banda kundli szczeka i gryzie”.

O wynikach policyjnego śledztwa w tej sprawie poinformujemy.

Napisz komentarz »