REKLAMA

Komunikacja

Zapora dla wszystkich

Opublikowano 02 czerwca 2017, autor: bj

Kolejne utrudnienia na ul. Okrzei w Żarach.

 Od tygodnia ul. Okrzei pomiędzy ul. Częstochowską i Lubelska jest nieprzejezdna. Od poniedziałku, 5.06., jeździć tędy nie będą mogli nawet mieszkańcy okolicznych bloków. 

– Nie będzie już takiej możliwości, bo będą zdemontowane chodniki. Ekipa zajmie się pracami przy przyłączach do budynków – informuje Piotr Nogajczyk, kierownik robót z Infrakom Kościan, wykonawca inwestycji.

Mieszkańcy osiedla bloków w kwadracie ulic Okrzei, Szkolnej, Średniej i Hutniczej do domów dojechać będą mogli wyłącznie od strony dwukierunkowej na czas remontu ul. Szkolnej, a także od ul. Średniej. Dojazd od ul. Okrzei (przy wjeździe z ul. Lubelskiej) możliwy będzie tylko do niedzieli, 4.06.

Ekipa w przyszłym tygodniu kontynuować będzie roboty kanalizacyjne, a także rozpocznie montaż krawężników i chodników przy budynkach 47-49.

Jeszcze w czerwcu zamknięty zostanie kolejny fragment ulicy – budowlańcy przesuną się aż do budynku nr 98, czyli w rejon wjazdu do bloków socjalnych i firmy Janbud.

W ramach przebudowy ul. Okrzei zmodernizowane zostanie 613 metrów drogi – od ul. Częstochowskiej do ul. Zgorzeleckiej. Tam powstanie rondo. Pojawią się nowe chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe i ledowe oświetlenie ulicy. Remont ma kosztować 4 mln 376 tys. zł. Inwestorem jest Urząd Miasta.

Napisz komentarz »