REKLAMA
twoj_dom_baner_1000x200_2017

Kultura, Oświata, Praca

Szukają dyrektorów

Opublikowano 02 czerwca 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Konkursy na dyrektorów szkół ogłosił Urząd Gminy w Żarach.

Konkursy odbędą się w dwóch Zespołach Szkół – Bieniowie i Mirostowicach Dolnych oraz w podstawówkach w Olbrachtowie, Sieniawie Żarskiej, Lubanicach i Złotniku. Oferty kandydaci złożyć muszą do 6.06.

Kto się zdecyduje, żeby stanąć do konkurencji?

– Na razie wiadomo na pewno, kto nie przystąpi do konkursu. Chodzi o dyrektorów z Sieniawy Żarskiej i Olbrachtowa – wyjaśnia Barbara Gosławska z Urzędu Gminy.

Krzysztof Golec, dyrektor podstawówki w Sieniawie Żarskiej, do konkursu stanąć nie może. W lutym został ukarany naganą wskutek sprawy dyscyplinarnej prowadzonej w Kuratorium Oświaty. Karę dostał po tym, jak we wrześniu ubiegłego roku jeden z uczniów przewrócił się na płytki na szkolnym boisku. Dyrektor miał obowiązek poinformować rodziców i zapewnić uczniowi bezpieczny powrót do domu, ale tego nie zrobił.

Z kolei Władysława Stasiak, dyrektorka szkoły w Olbrachtowie, nie wystąpiła o ocenę swojej pracy do Urzędu Gminy, co automatycznie pozbawiło ją możliwości ponownego kandydowania na stanowisko dyrektora.

 

Nowe twarze

Z zamiarem zastąpienia K. Golca nosi się Barbara Szałęga, obecnie szefowa filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Olbrachtowie. Jest absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego. Z zawodu jest nauczycielem matematyki i informatyki. Ma za sobą pracę w szkole jako nauczyciel informatyki i religii.

Z kolei do funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej aspiruje Monika Zyga, która od 1989 r. pracuje tam jako nauczycielka nauczania początkowego i katechetka.

Udział w konkursie potwierdza Zbigniew Michalewicz, dyrektor z Lubanic. Ostatecznej decyzji nie podjęli Wojciech Mielniczuk (Mirostowice Górne) i Małgorzata Markowska (Bieniów). Komentarza odmówiła Jadwiga Muńko, dyrektorka szkoły w Złotniku.

Pensje dyrektorów gminnych szkół są zbliżone. Największe wynagrodzenie pobiera M. Markowska – 7 tys. zł, nieco mniej J. Muńko i K. Golec (ok. 6 tys. 800zł), W. Stasiak, W. Mielniczuk (ok. 6 tys. 650 zł) i Z. Michalewicz (ok. 6 tys. 200 zł).

Posiedzenie komisji konkursowych zaplanowane są maksymalnie w 2 tygodnie po upływie terminu składania ofert.

Napisz komentarz »