REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Relax nie dla kota

Opublikowano 02 czerwca 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Na ogrodach działkowych Relaks 1 przy ul. Wieniawskiego w Żarach koty niszczą sadzonki ogórków.

Do tego dochodzi jeszcze fakt, że w tym roku z powodu wiosennych przymrozków obumarły kwiaty niektórych owoców.

– Nie ma czereśni i wiśni – mówi z żalem Ryszard Masłowski, prezes ogrodów Relaks 1. – Wczesnych truskawek też nie było, na szczęście pojawiły się już te późniejsze. Będą za to śliwki, jabłka i gruszki – dodaje na pocieszenie.

Według prezesa, kretów też nie jest zbyt wiele.

– U mnie nie ma żadnego – mówi R. Masłowski. – A u sąsiada zza ogrodzenia jest pełno krecich  kopczyków. Nornic też nie ma. Za to jest plaga kotów.

Przezimowały w domu działkowca

Wszystko zaczęło się do tego, że niektórzy właściciel działek mocno opiekują się kotami, a te potrafią rozgrzebać sadzonki ogórków pod pokryciem z włókniny.

– Jeden z działkowców postawił domek dla kotów na zimę – opowiada prezes. – Wydłubał nawet dziurę w fundamentach domu działkowca w miejscu przyłączenia rury z hydroforni. I te koty w budynku przezimowały.

Obrońcy w natarciu

Zarząd podjął decyzję, że koty muszą teraz zostać usunięte.

– Zamurowaliśmy wejście dla kotów do budynku. Zaraz podniosły się protesty, że uśmierciliśmy i zamurowaliśmy koty. Dostajemy nawet pisma od organizacji chroniącej zwierzęta. Ale my im nie zrobiliśmy żadnej krzywdy – wyjaśnia prezes. – Chodzi tylko o to, że wielu działkowców narzeka na straty, jakie ponoszą z powodu obecności kotów.

 

Napisz komentarz »