REKLAMA

Kultura, Oświata

Konkurencji nie mają

Opublikowano 02 czerwca 2017, autor: bj

Trzy dyrektorki, którym kończy się kadencja, nie mają rywali w konkursach ogłoszonych przez Starostwo Powiatowe w Żarach. Poza nimi nikt nie złożył ofert.

W fotelu szefowej żarskiego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych zasiadać chce nadal Lucyna Hoffmann-Czyżyk, która na tym stanowisku pracuje od ponad 20 lat. Jej wynagrodzenie wynosi 6 tys. 700 zł.

Zespołowi Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach szefować trzecią kadencję chce Arleta Śniatecka. Zarabia ok. 7 tys. 800 zł.

Jako jedyna przed komisją stanie też Magdalena Gruca, dyrektorka Zespołu Szkół Specjalnych w Żarach. Ma najkrótszy dyrektorski staż, bo stanowisko to piastowała na razie tylko jedną kadencję. Na jej konto wpływa 6 tys. 800 zł pensji.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem Małgorzaty Issel, wicestarosty, zbierze się w czwartek, 8.06. W jej składzie, poza przedstawicielami kuratorium, rady pedagogicznej i rodziców, zasiądą osoby reprezentujące związki zawodowe. W przypadku poradni swojego przedstawiciela będzie miał Polski Związek Logopedów, w dwóch pozostałych – Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Kadencja dyrektorów trwa 5 lat.

Napisz komentarz »