REKLAMA
baner-jas

Ludzie, wydarzenia

Wiatrak w prokuraturze

Opublikowano 09 czerwca 2017, autor: Justyna Bareła

Dlaczego złamał się 125-metrowy wiatrak w Mycielinie? Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Żaganiu.

Przypomnijmy, że jeden z 24 z wiatraków, które stoją w gminie Niegosławice, złamał się 21.04. w spokojny, bezwietrzny dzień.

– Wszystkie urządzenia znajdujące się na Farmie Wiatrowej Mycielin zostały dokładnie sprawdzone przez producenta, który wykluczył prawdopodobieństwo wystąpienia kolejnych awarii, więc 17 wiatraków uruchomiono ponownie – mówi Robert Stankiewicz, przedstawiciel firmy „Polenergia”, właściciela farmy. – Pozostałe 7 nadal są zatrzymane, ale ze względów technologicznych. Po prostu są podłączone z tym, który uległ awarii i dopóki on nie ruszy, one też nie – dodaje R. Stankiewicz.

Dlaczego jeden z wiatraków się zawalił, bada Prokuratura Rejonowa w Żaganiu.

– Prowadzimy śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania katastrofy budowlanej. Został powołany biegły, który spróbuje ocenić przyczynę. Jesteśmy dopiero na etapie gromadzenia dowodów w sprawie – przyznaje Agnieszka Sobieszek, prokurator rejonowy w Żaganiu.

Wiatraki o wysokości 125 metrów uruchomiono na początku 2016 roku. Złamanie się wiatraka w Mycielinie było pierwszym takim przypadkiem w Polsce.

Napisz komentarz »