REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Stadion po wakacjach

Opublikowano 09 czerwca 2017, autor: Przemek Kaźmierski

– W lipcu rozpoczniemy kłaść nawierzchnię poliuretanową, czyli tartan do biegania z odwodnieniem – zapowiada Robert Stańczak z firmy Gretasport z Dąbrowy Górniczej, która przebudowuje stadion lekkoatletyczny na żarskiej Syrenie.

Obecnie trwa rozkładanie kruszywa pod wylanie betonu, na który będzie kładziony tartan. Czterotorowa bieżnia będzie miała spadek w kierunku płyty stadionowej do zbiorników, które będą odprowadzały wodę. Na jednej z prostych powstaje bieżnia sześciotorowa do biegów sprinterskich. Budowany jest rozbieg do rzutu oszczepem, miejsce na materace do skoku wzwyż i o tyczce, a także dwie skocznie w dal. Do tego koło do pchnięcia kulą oraz klatka do rzutu dyskiem oraz młotem.

– W części dotychczasowych trybun powstanie także domek dla sędziów, szatnie oraz zaplecze socjalne – mówi Sylwester Feliniak, podwykonawca. – Od strony ul. Leśnej trzeba będzie zbudować mur oporowy z uwagi na wysoką osypującą się skarpę.

Jest jeszcze coś, co przykuło uwagę budowlańca.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 124

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »