REKLAMA
baner-jas

Aktualności, Komunikacja

Będzie równiej

Opublikowano 02 czerwca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Żagań mocno rozkopany.

Wszystko za sprawą chodników, jakie przebudowywane są w kilku miejscach. 179 tys. 416 zł kosztuje przebudowa chodnika na ul. Pomorskiej. Firma Polskie Surowce Skalne z Katowic ma czas na skończenie robót do 9 sierpnia. Nowa nawierzchnia pojawi się od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Keplera. 

– Dodatkowo zamontowane zostaną cztery lampy ledowe za 23 tys. 616 zł – informuje Agnieszka Zychla,rzeczniczka Urzędu Miasta.  

Na ul. Szkolnej miasto dokończyło budowę chodnika, rozpoczętą w ubiegłym roku. Brakujący odcinek kosztował 27 tys. 500 zł. Wcześniej miasto musiało wywłaszczyć mieszkańców Szkolnej z ich działki sądownie, bo nie chcieli się zgodzić na cenę, jaką zaproponowało im za wydzielony pod chodnik teren. Ostatecznie zapłaciło  im 9 tys. 900 zł zadośćuczynienia i mogło dokończyć budowę chodnika na tej ulicy. 

Twa remont chodników na ul. Wesołej, za 75 tys. zł. Podobnie jak inwestycję na Szkolnej, wykonuje go firma „Warsta” z Wrzesin. Odbiór robót nastąpi w najbliższych dniach.

Z kolei Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania i Robót Drogowych wykonuje do końca czerwca przebudowę chodnika w ciągu ul. Wodnej (za 104 tys. zł). Wcześniej ta miejska spółka wyremontowała chodnik na ul. Mostowej (za 99 tys. 999 zł).

Napisz komentarz »